Jste si jistí, že nemáte zavirovaný počítač?

07.02.2020

V dnešní době není problém, aby se Vám počítači uhnízdil nechtěný návštěvník. Nemusí nutně jít o klasický vir, poslední dobou je řešena spíše problematika malwaru. Ne každý počítač, který začne být pomalý je napadený. Nicméně existuje velká pravděpodobnost, že tomu tak je. Zde je návod, jak zkontrolovat, zda skutečně máte problém (Pokračování textu…)

Jak na zálohování počítače?

04.12.2019

zalohovani

Je zcela běžné, že během života ztratíte svá dat. Hardisk vašeho počítače může selhat klidně  zítra nebo může držet vaše soubory jako rukojmí kdejaký ransomware, případně by softwarová chyba mohla vymazat vaše důležité soubory. Pokud počítač pravidelně nezálohujete, můžete tyto soubory navždy ztratit. (Pokračování textu…)

Schránka s historií, proč ne?

28.11.2019

Užitečná vlastnost, kterou ocení jistě většina uživatelů Windows je konečně tady, schránka ve Windows nově umí historii a synchronizaci.
Toto vylepšení  schránky (Clipboard) Microsoft přinesl již v aktualizaci October 2018, ale mnoho lidí o ní do dnes neví. Umí nově historii, takže se můžete vracet k tomu co jste ve schránce měli a nadále s tím pracovat. (vyvolává se přes Win+V, takže je tu i nová/změněná klávesová zkratka). (Pokračování textu…)

Příkazový řádek – čtyři síťové příkazy, které byste měli znát

04.10.2019

(Pokračování textu…)

Průvodce tvorbou symbolických odkazů aneb Symlinks

17.09.2019

Všechny systémy Windows od verze vista  podporují symbolické odkazy – známé také jako symlink, které odkazují na soubor nebo složku ve vašem systému. Můžete je vytvořit pomocí příkazového řádku nebo pomocí nástroje s názvem Link Shell Extension. (Pokračování textu…)

Kontakty

V případě, že máte jakýkoliv dotaz, nebo potřebujete pomoc, tak nás prosím neváhejte kontaktovat!